Ouders en school

Informatie en contacten ouders

Wij informeren u gedurende het schooljaar via onze schoolapp (Social Schools), ouderavonden en oudergesprekken.

Op de ouderavonden verwachten wij alle ouders/verzorgers. Eenmaal per jaar organiseren wij een thematische ouderavond, waarbij een specifiek onderwerp over opvoeding en onderwijs wordt aangeboden. Voor ouderavonden verwijzen wij u naar de jaarkalender.

Voor iedere leerling wordt een Ontwikkelingsperspectiefplan (OPP) opgesteld en gevolgd. (Voor meer informatie over het OPP zie de algemene schoolgids.) Dit OPP wordt twee keer per schooljaar geëvalueerd en met ouders besproken. Daarnaast ontvangen alle leerlingen één keer per jaar een beeldrapport. Hier volgen geen oudergesprekken op; dit document is specifiek voor de leerlingen om te laten zien wat zij op school doen.

KOZ heeft geen eigen voorschoolse en naschoolse opvang, maar er is een samenwerking met Signtaal en Kentalis Zorg.

Schoolapp: Social Schools

Voor de dagelijkse communicatie tussen ouders en de school wordt gebruikgemaakt van de app Social Schools. Deze app is gratis te downloaden. Nadat u toestemming heeft verleend, ontvangt u van de school een inlogcode.

Vrijwillige ouderbijdrage

Niet van toepassing

Telefoonbeleid

Binnen De Tamarinde geldt een telefoonverbod tijdens lestijden van 08:45 tot 14:30 uur. De telefoon mag in de eigen tas blijven (op eigen risico) of ingeleverd worden bij de docent.

Lokale medezeggenschap op locatie

Wij hechten veel waarde aan uw mening. Daarom kunnen ouders meepraten en meebeslissen. Iedere school heeft een locatie medezeggenschapsraad (LMR). Deze raad vertegenwoordigt de belangen van ouders, leerlingen en medewerkers. Bij beleidsbeslissingen vragen wij de LMR om advies of instemming. Tijdens openbare vergaderingen, waar beleidsonderwerpen aan de orde komen, kan de raad ook onderwerpen aandragen, advies inwinnen bij de achterban en om extra informatie vragen.

Wilt u deelnemen aan de LMR of heeft u ideeën, vragen of klachten? Dan kunt u terecht bij een van de ouderleden van de raad. De raad buigt zich vooral over vragen die voor meerdere ouders belangrijk zijn. Het kan voorkomen dat het LMR-lid u doorverwijst naar de leerkracht of afdelingsdirecteur, bijvoorbeeld als het gaat om een lessituatie of resultaten.

Dit zijn de leden van de raad:

Personeelsgeleding:

  • Sandra Verhoeff
  • Ingrid Flinterman
  • Naomi v/d Knijff

Oudergeleding:

  • Nesrin Seyitoglu
  • Habiba Schellekens-El Ouarti
  • Sabria El Masoudi

De medezeggenschapsdeelraad kiest uit haar midden een voorzitter en een secretaris.

Wilt u de LMR berichten? Dit kan door een e-mail te sturen naar: lmrtamarinde@kentalis.nl

Interne vertrouwenspersonen en pestcoördinator

Interne Vertrouwenspersonen

Op onze school zijn er interne vertrouwenspersonen beschikbaar. Leerlingen kunnen alles met de vertrouwenspersoon bespreken, bijvoorbeeld als zij iets niet willen of durven bespreken met hun leerkracht. Dit kan gaan over ongewenst gedrag, maar ook over andere vervelende gevoelens. Hoewel het onze voorkeur heeft dat gevoelens van onvrede eerst besproken worden met de direct betrokkenen, kan dit soms moeilijk zijn.

Kinderen kunnen bijvoorbeeld piekeren over een ruzie die ze hebben meegemaakt, moeite hebben met de scheiding van hun ouders, of zich alleen voelen en graag meer vrienden of sociale activiteiten willen hebben. Als een kind een beroep doet op de vertrouwenspersoon, zal zij vooral goed luisteren en samen met het kind naar wegen zoeken om de zorgen te verminderen en mogelijk op te lossen. Het gesprek is vertrouwelijk. Indien nodig, zal de ouder/verzorger betrokken worden, wat vooraf met het kind besproken zal worden. De vertrouwenspersoon stelt zich jaarlijks voor aan de kinderen en vertelt waarvoor zij bij haar terecht kunnen.

Onze interne vertrouwenspersonen zijn:

Anti-Pest Coördinatoren

Wij streven naar een prettige, veilige leeromgeving waarin leerlingen zich gerespecteerd en veilig voelen. Toch kan het soms misgaan en kan er sprake zijn van pesten. Pesten, vooral wanneer dit over een lange periode plaatsvindt, kan leiden tot ernstige klachten bij het gepeste kind en een groot gevoel van onveiligheid veroorzaken. Pesten is voor ons in alle gevallen onacceptabel en wordt altijd serieus genomen.

Kentalis Onderwijs Zoetermeer voert actief beleid om een sociaal veilige omgeving voor de leerlingen te waarborgen. Elke afdeling werkt aan het voorkomen van pestgedrag. Het schoolklimaat is gebaseerd op respect: respect voor jezelf, respect voor de ander en respect voor de omgeving. De school heeft één aanspreekpunt waar pesten gemeld kan worden en eventuele pestmomenten worden geregistreerd.

Onze Anti-Pest Coördinatoren zijn:

Wat doet een Anti-Pest Coördinator?

Een Anti-Pest Coördinator zorgt ervoor dat het onderwerp “pesten” regelmatig op de agenda komt. Er kunnen gesprekken gevoerd worden met leerkrachten en/of leerlingen, en ouders kunnen aangeven dat zij willen praten over pesten in het algemeen of over een specifieke situatie. Uiteraard is de mentor (de groepsleerkracht) de eerste persoon bij wie de leerling of de ouder(s)/verzorger(s) terecht kan/kunnen.

De Anti-Pest Coördinator heeft onder andere als taak om pesten bespreekbaar te maken en acties te ondernemen ter voorkoming van pesten. Voorbeelden hiervan zijn gesprekken voeren en lessen organiseren, zoals respectlessen, grenzen aangeven, en omgaan met verschillende situaties.

Ouderraad (klankbordgroep)

Ouderraad

De ouderraad is een enthousiaste groep ouders die samen met de leerkrachten invulling geeft aan alle feestelijke gebeurtenissen die gevierd worden. De ouderraad helpt het team jaarlijks bij het organiseren van onder andere de volgende activiteiten: Kinderboekenweek, Sinterklaasviering, kerstviering, Pasen, Koningsspelen, sportdag, afscheidsavond schoolverlaters, en projectweken.

Op de afdeling SO CMB/DB (De Tamarinde) is nog geen ouderraad actief, maar men is bezig er één te formeren.

Klacht of Compliment

Wij horen graag van u als u een klacht heeft of bezwaar wilt indienen. We willen dit graag snel en samen oplossen, zodat we onze zorg en ons onderwijs kunnen verbeteren. Er zijn verschillende manieren om uw klacht aan ons kenbaar te maken.

Wat u kunt doen als u een klacht heeft:

  1. Neem contact op met de betrokken medewerker en probeer het probleem samen op te lossen.
  2. Lukt het niet om het probleem samen op te lossen, ga dan naar de leidinggevende.
  3. Vraag eventueel om advies en ondersteuning van de klachtenfunctionaris.
  4. Als het om ongewenst gedrag gaat, kunt u een beroep doen op een externe vertrouwenspersoon.

Pien den Hollander is de klachtenfunctionaris voor onze regio. Op de website kunt u verdere informatie vinden.