Als je leerling niet goed hoort én ziet, wil je natuurlijk dat hij of zij zich toch gehoord, gezien én begrepen voelt. Wij helpen je daar graag bij – met advies, voorlichting en consultatie. Zo ontdek je wat jouw leerling nodig heeft in de klas om mee te kunnen doen en zich prettig te voelen.

We geven uitleg over:
- de inrichting van de omgeving;
- wat de leerling nodig heeft in de klas;
- geschikte activiteiten;
- communicatie met iemand die doofblind is of wordt;
- aanpassingen wanneer de leerling examen aflegt;
- de sociaal-emotionele ontwikkeling.
Op locatie
Consultatie en advies bestaat meestal uit een (telefonisch) intakegesprek en een aantal bezoeken aan de school. We kijken mee in de klas, denken mee en geven advies. Je kunt direct aan de slag met onze adviezen.
Op bezoek bij de school van Finn
José, leerkracht bij Kentalis Rafaël, bezocht de speciale school van Finn (6). “Hij is door het CHARGE-syndroom slechthorend en slechtziend en heeft motorische problemen. “Eerst observeren: wat krijgt hij wel en niet mee? Daarna heb ik advies gegeven over praktische aanpassingen, zoals een hogere stoel, omdat Finn dingen alleen ziet als ze laag zijn. Ook heb ik aan het hele schoolteam uitleg gegeven over de situatie van Finn en het CHARGE-syndroom.”
Wil je consultatie of advies aanvragen? Neem contact met ons op.