Vrijwilligerswerk bij Kentalis: ‘Het laadt mij op en maakt de bewoners blij!’

Marleen

Marleen Olijslagers helpt als vrijwilliger mee bij de bingo voor bewoners van Het Carré in Sint-Michielsgestel. Juist vanwege haar intensieve baan als afdelingshoofd HR, zocht ze als vrijwilliger iets anders: iets lichts, iets sociaals, iets wat direct betekenis geeft. Dat vond ze bij Kentalis.

“Mijn baan is druk en dynamisch. Heel leuk, maar ik sta ook continu ‘aan’. Bingo begeleiden is dan zó fijn: heel praktisch, heel afgebakend. Je stapt binnen, je doet je ding en daarna is het klaar. Het laadt mij echt op. Ik ben even helemaal uit mijn hoofd. Voor mij was het ook belangrijk dat ik niet wekelijks verplicht ben. Soms kan ik wel, soms niet – en dat is hier oké.

Vrijwilligerswerk dat past

Ik was al langer op zoek naar vrijwilligerswerk. Toen ik deze oproep een paar maanden geleden zag, dacht ik meteen: dit past. Ik wilde dichtbij huis iets maatschappelijks doen. Ik kom uit Sint-Michielsgestel en Kentalis hoorde hier altijd al bij het dorp. Toch kende ik de mensen niet. Nu werk ik met bewoners uit mijn eigen omgeving. Dat vind ik erg mooi.

Samen met de begeleiders

De begeleiders zijn professioneel en warm. Je mag gewoon zijn wie je bent; dat voelde ik zelf ook meteen. Het maakt dat ik me hier op mijn plek voel. Ik kan alles vragen en we doen het samen. Dat is ook fijn als ik bijvoorbeeld de gebaren van iemand niet goed begrijp. Dat geeft niets. Zij kennen de bewoners zo goed en weten dan vaak precies wat zij bedoelen.

Vrolijk naar huis

Wat ik doe is eigenlijk maar klein: helpen opbouwen, nummers omroepen, koffie brengen. Maar ik zie dat deze avonden ertoe doen voor de mensen. Zij kunnen zó blij zijn met een kleine prijs. Die pure emoties maken het prachtig. Hun oprechtheid raakt me en brengt me terug naar de essentie van wat belangrijk is in het leven. Ik ga altijd vrolijk naar huis. Ook besef ik vaker hoe vanzelfsprekend sommige dingen voor mij zijn.”